Micelární vody, opravdu jsou naší pleti tolik prospěsné?

Micelární vody, opravdu jsou naší pleti tolik prospěsné?

Autor: 21.11.2016 péče o pleť

Micelární vody jsou v dnešní době velice propagované a velkým trendem dnešních žen. Ano jejich obrovská výhoda je ta, že opravdu poměrně rychle odlíčí naši pleť a zbaví ji všech nečistot. Otázka ovšem zní, zda tento způsob odličování a péče o pleť je naší pleti z dlouhodobého hlediska prospěšný. Všechny kosmetické firmy převážně důrazně apelují na fakt, že odlíčíte pleť v jednom jediném kroku a není potřeba dalšího odličování. Takže v dnešní rychlé době se zázračná micelární voda prodává, jako na běžícím pásu. Ale opravdu jsou naší pleti tolik prospěšné? A co z dlouhodobého hlediska taková micelární voda udělá s naší pletí?

Na trhu přímo v lékárnách najdete asi nejznámější micelární vodu např. od Biodermy, La Roche Posay, Avene, Uriage,  Eucerin  a dále pak zastoupení jak na drogeriích tak parfumeriích. Kosmetický trh je doslova přehlcen těmito produkty a všechny fungují v podstatě na podobném principu. Pojďme se ale podívat na to z čeho se micelární voda skládá a jak funguje přímo na pleti.

Micelární voda je speciální roztok, který odličuje a nahrazuje běžné odličovací vody.  Je založena na tzv. micelech, což jsou shluky molekul tenzidů, které dokážou na sebe nabalit nečistoty a kožní maz. Jde tedy o chemické látky, které běžně používáme např. na čistění a odstranění nečistot, různé saponáty, mýdla atd.

Micelární voda tedy při častém používání narušuje přirozený film pleti a ztenčuje kůži. Můžete vnímat i zašedlý tón pleti, ucpávání pórů, podráždění, začervenání popřípadě i pálení. Micelární voda zbavuje pleť jejího přirozeného ph.

Já osobně micelární vodu používám v krajních případech. Když cestuji nebo tvořím makeup klientce, kdy potřebuji mít pleť okamžitě připravenou a čistou, stává se pro mě volbou číslo jedna. Ale na každodenní použití svým klientkám doporučuji  ať pleti dopřejí tu správnou péči a čistí si pleť ve dvou krocích.

V prvním kroku byste měla pleť očistit za pomocí mycího gelu nebo pleťového mléka a v druhém kroku pleť dočistíte, zatáhne póry pomocí tonizační vody, která navrací pokožce její přirozené ph. Jinak další plus micelárních vod je to, že dokážou pěkně vyčistit štětce na makeup, ale taky zvládnou velice dobře odstranit nečistoty z tenisek. Gumová podrážka u tenisek se většinou dá hůř vyčistit, ale micelární vodou to jde většinou velmi dobře.

Ano uznávám je to trochu paradoxní, že micelární voda, kterou si máme čistit naši pleť, se dá použít i tímto způsobem, ale funguje to. Je to na nás. Každá z nás si volíme, co budeme jíst, jaký životní styl si zvolíme, co našimi činy chceme podporovat a co už se naopak s našimi hodnotami neslučuje.

Berte tedy tento článek k zamyšlení nad péčí o váš nejcennější orgán, kterým je kůže.

 

Přeji vám krásný večer

 

Vaše Míša

Kontakt

Hledáte profesionální vizážistku? Chtěli by jste nalíčit na focení, na svatbu, na ples, na obchodní večeři a další příležitosti?

Potřebujete poradit s líčením, s problematickou pletí, s vhodnou kosmetikou k vašemu typu pleti?

Potřebujete účes na výjimečné události?

Neváhejte, kontaktujte mě.

Michaela Kotková
+420 773 646 121
mk@michaelakotkova.cz