Pleťové masky a jejich blahodárné účinky

Pleťové masky a jejich blahodárné účinky

Autor: 8.5.2016 péče o pleť

Téma pleťových masek se poslední dobou stává velkým hitem, proto jsem toho využila i já a připravila jsem si pro vás článek na toto téma. Vybrala jsem si 4 různé masky, které jsem chtěla otestovat a pravdou je, že dvě z nich používám pravidelně. Nicméně něco nového se vždy musí zkusit, a proto i vy si můžete přečíst mé hodnocení, zkušenosti a popřípadě se inspirovat na nákup nebo výrobu některé z nich.

Každá jsme jiná a naše pleť má jiné požadavky a tudíž potřebuje jinou péči, proto každé z vás může sedět něco jiného a máte sama svoji oblíbenou masku, což je jedině dobře, protože celkově účinky masek jsou pro pleť zkrátka přínosné.

Pleťové masky jsou produkty většinou právě doplňkové a většinou jejich použitím chceme docílit zlepšení kvality pleti, co se týká hydratace, léčby akné, černých teček, vyhlazení pleti, hloubkově vyčistit pleť od nečistot atd. Je to zároveň pro ženu i příjemný rituál, kdy si prostě vyhradí chvíli zcela pro sebe a dopřeje si tuto péči navíc. Masku doporučuji používat 1krát týdně nejlépe v době, kdy sami sobě dopřejeme větší odpočinek a relax.  Důležitá je příprava na samotný očistný rituál. Pleť nejdříve zbavíme všech nečistot, popřípadě ji nahřejeme v horké lázni, aby se nám pěkně otevřely póry a naneseme masku na pleť, necháme ji působit většinou zhruba 20min a poté pleť opět vyčistíme. Po očistě doporučuji nanést váš oblíbený pleťový krém, u mě to většinou je hydratační krém od La Roche Posay hydraphase legere a na závěr procedury pleť ještě osvěžuji termální vodou, která krásně podpoří hydrataci a zklidnění pleti.

Pleťových masek je na trhu celá řada. Já jsem si zvolila celkem čtyři odlišné produkty a jedna z nich je můj vlastní nápad a domácí výroba.

První pleťovku, o které se zmíním je NouriFusion, multivitamin clarifying mask, s vitamíny A, C, E od firmy Herbalife. Ano tato firma určitě je ve vašem podvědomí a já tuto masku používám dlouhodobě, protože je mojí oblíbenou. Je to jílovitá maska světle zelené barvy pro všechny typy pletí a její hlavní funkce je hloubkové čistění pleti a zároveň vitaminová výživa. Maska je příjemná a opravdu ten efekt pročistění pleti je znát. Pleť po ní je čistější a celkově působí vyhlazenějším dojmem. Této masce bych na stupnici hodnocení od 1-5(nejhorší) dala známku 2.

Další o které se zmíním, je maska od francouzské kosmetické firmy Vichy, která bude brzy k dostání na českých lékárnách. Je to Double glow peel mask a tato maska má primárně vyhlazovat pleť, projasňovat a čistit pleť. Je průhledná, obsahuje jemné mikro částečky sopečné horniny na jemný peeling a ovocné AHA kyseliny. Má primárně projasňovat, vypínat a čistit pleť.

Tato maska je příjemná, stačí pouze 5min na pleti nechat působit, takže je to taková rychlo maska, což může být i výhoda, když někdo nemá tolik času na zkrášlovací rituál. Tato maska krásně projasní pleť a zároveň jemné částečky odstraní odumřelé kožní buňky, nicméně vypnutější pleť jsem zas tolik nezaznamenala, tudíž této masce dávám známku č. 3

Velmi oblíbená maska dnešní doby je korejská černá maska. Tato maska je bohatá na aktivní bambusové uhlí, proto má opravdu černou barvu. Je dobré s ní opatrně při aplikaci zacházet, protože celkem dost špiní a nejde tak snadno umýt.  Zaměřuje se na černé tečky, akné, nečistoty na pleti. Já ji zkoušela pouze na T zónu obličeje, ale můžete ji použít na celou pleť. Je potřeba ji nanést v silnější vrstvě, nechat ji pořádně zaschnout, aby šla pak dobře sloupnout. Jsou dva tábory uživatelek, jedny si ji nemůžou vynachválit a jiné naopak takový efekt, jaký výrobci slibují, nezaznamenají. Do tohoto tábora patřím i já a proto dávám této masce známku č. 4. Maska byla na pleti příjemná, lehce ji pročistila, ale takový efekt s ucpanými póry a jejich následném ulpění na masce jsem neměla.

Poslední maska, o které se zmíním je zároveň mým favoritem. Tuto masku jsem si vyrobila z čistě přírodních surovin. Jde o směs zelené Chlorelly pyrenoidosy a šťávy z citronu. Ano tato maska mě nejvíce přesvědčila o své účinnosti, jednak chlorellu pravidelně užívám vnitrně, ale zároveň si z ní dělám i tuto masku. Hlavní funkce Chlorelly je pročistění trávicího traktu. Vytahuje těžké kovy z těla ven a zároveň je to nejbohatší nosič zeleného chlorofylu, který krásně pleť projasní. Když takto CH
funguje na náš organismus, proč by tedy nemohla zafungovat i na pleti, pročistit ji, vytáhnout vše, co v pleti nemá být a pěkně ji stáhnout. Právě v kombinaci s kys.citronovou funguje parádně a  celkový efekt je zatím největší, který jsem mohla pozorovat po účincích všech masek. Hlavně zde chci vyzdvihnout to vyčistění pleti a stažení póru. Volila bych ji na pleť se sklony k akné a drobnými nedokonalostmi. Na sušší pleť se dá namíchat např. s kokosovým olejem, ale jak říkám, pro mě v kombinaci s citronem je naprosto bezkonkurenční. Známka je samozřejmě číslo 1., i když jediná menší nevýho je, že hůř umývá z obličeje, ale za ten efekt to stojí. Chci vás ještě upozornit na kvalitu Chlorelly samotné, raději investujte peníze do kvalitních superpotravin, než jejich levnějších variant.

13161995_10210032722481106_1404980182_n

Nejenom ta vnější péče o pleť je důležitá pro naši krásu, ale zároveň je dobré doladit celkovou naši životosprávu. Zdravý spánek, pohyb na čerstvém vzduchu, kvalitní potraviny, superpotraviny a nejdůležitější z toho všeho je mít trpělivost, důvěru a pravidelné rituály, které zaručí to, že budeme vypadat nejen krásně, ale zároveň se tak i cítit.

 

Přeji vám krásný večer

 

M.

Kontakt

Hledáte profesionální vizážistku? Chtěli by jste nalíčit na focení, na svatbu, na ples, na obchodní večeři a další příležitosti?

Potřebujete poradit s líčením, s problematickou pletí, s vhodnou kosmetikou k vašemu typu pleti?

Potřebujete účes na výjimečné události?

Neváhejte, kontaktujte mě.

Michaela Kotková
+420 773 646 121
mk@michaelakotkova.cz