Podzimní péče o pleť

Podzimní péče o pleť

Autor: 13.9.2017 Novinky, péče o pleť

Prázdniny jsou za námi a pomalu a jistě se nám blíží podzimní čas. S ním přichází i změna počasí, den se nám bude zkracovat a naopak noci budou delší, slunečního záření bude postupně ubývat.

Co se děje na podzim s naší pletí? A proč bychom se měli i o naši pleť začít starat v tomto období jinak? Na to vše se zaměřím v dnešním článku.

Chlorovaná, mořská voda s kombinací častého slunění nebo naopak velké teplotní rozdíly způsobené klimatizovaným prostředím naší pleti všeobecně tolik neprospějí. Sluníčko je sice zdravé a s nedostatkem slunečního záření nám ubývá i vitamínu D, nicméně delší pobyt na slunci naší pleti z dlouhodobého hlediska spíše škodí.

Každé roční období by mělo být specifické, co se týká péče o pleť. Přípravky v létě by měly všeobecně omezovat tvorbu mazu, s kosmetikou na podzim bychom měli opět navracet naší pleti rovnováhu. Pokožka po letním období potřebuje spousty vitamínů, hydratačních látek a všeobecnou výživu. Protože s příchodem zimy se naše pokožka stává více citlivou, je velmi důležité, především pro osoby s citlivou pletí, aby zaměnily čisticí produkty za šetrnější.

První krok: vyčistění pleti a zbavení se všech nečistot. Zvláště pokud v letním období používáte opalovací vodě-odolné krémy, je potřeba pleť důkladně očistit, protože z krému ulpívají na pokožce mikro částečky, které ucpávají póry. K tomu jsou vhodné různé peelingy, které šetrně a jemně obrousí naši pleť a zbaví ji všech odumřelých buněk a nečistot. Jen si zvolte správně dle typu vaší pleti. Dále velmi dobře fungují i pleťové masky, které nám naopak dodávají hydrataci, vitamíny anebo ji naopak ještě více čistí. Já můžu doporučit domácí čistící masku z chlorelly, která na mojí pleti velmi dobře funguje. Anebo naopak můžete sáhnout čistě po hydratační a výživné masce.

Druhý krok: vyměňte svůj letní denní krém za krém s hutnější, výživnější texturou, která dodá pleti více vitamínů. Máte-li mastnější typ pleti a nechcete hutnější krém, zvolte si hydratační fluid. Pro suchou a citlivou pleť se hodí suché oleje na pleť.  Hydratujte svou pleť každý den. Ať je vaše pleť suchá, nebo mastná, je nezbytné udržovat hydrataci především na podzim. Vždy použijte pleťový krém po očištění zatímco je kůže ještě vlhká. Dokonce i mastná pleť potřebuje dodat vlhkost.

Na naši pleť všeobecně působí daleko víc faktoru, jako je zdravá životospráva, spánek, pitný režim.

Bez vody naše pleť vysychá, není schopná přijímat živiny, ani vylučovat škodlivé látky.  Na závěr dne doporučuji nezanedbávat spánek a neochuzovat svoji pleť o přirozenou schopnost regenerace během spánku.

 

krásný podzim všem

Míša

Kontakt

Hledáte profesionální vizážistku? Chtěli by jste nalíčit na focení, na svatbu, na ples, na obchodní večeři a další příležitosti?

Potřebujete poradit s líčením, s problematickou pletí, s vhodnou kosmetikou k vašemu typu pleti?

Potřebujete účes na výjimečné události?

Neváhejte, kontaktujte mě.

Michaela Kotková
+420 773 646 121
mk@michaelakotkova.cz