Pravidla plesového líčení a současné trendy

Autor: 29.12.2015 Inspirace

Ano, je tu opět sezóna plesů a různých společenských akcí. Chci vám v tomto článku přiblížit aktuální trendy v oblasti líčení, a to zejména pro večerní události, a zároveň shrnout základní pravidla.

Plesová sezóna a vůbec jakákoliv večerní událost v sobě nese známky elegance, šarmu a určité noblesy. Je tedy potřeba make-up a styling vidět jako celek. Samozřejmě převážně na takové události, jako je ples, se nesmí zapomínat na pravidla etikety a je třeba dodržovat zvolený dress code.

Vždy se řídím pravidlem „v jednoduchosti je krása“, a to platí i u těchto událostí, jako je např. ples.

Základem je vždy čistá, zdravá pleť. Makeup se vždy volí tak, aby sjednotil pleť a zakryl případné nedokonalosti. Nikdy by podklad neměl působit jako maska. Pozor tedy na výběr makeupu a jeho odstínu.

Líčení očí: používejte matnější stíny a tam, kde oko potřebujete prozářit, tak použijte třpytivé stíny, různé třpytky, barevné pigmenty. Oko by vždy mělo působit plastickým dojmem a pozor na čistotu práce, převážně při práci s tmavými stíny. Neváhejte použít např. nalepovací řasy, výrazné linky mohou být i barevné. Záleží na vašem stylu.

Rty: vždy používejte konturovací tužku, pokud volíte výraznou rtěnku. Ta by vám měla zaručit preciznější tvar rtů a zároveň se rtěnka nebude rozpíjet mimo rty. K výrazným očím bych vždy volila tzv. nude rty a naopak.

Nezapomeňte na konturování obličeje a pěkné upravené obočí.

Aktuální trendy pro zimu 2016

Cat eyes  „kočičí oči“ většinou výrazná protažená krásná linka na horním víčku.

Smokey eyes  „kouřové líčení“ nezapomínejte, oko vždy musí vypadat plasticky. Dají se použít odstíny černé, šedé i hnědé.

Extrémně výrazné červené rty, ombre rty, odstíny černé až tmavě fialové, borůvkové rty, nude rty

Třpytky klidně na celé víčko, různé flitry a barevné kamínky…jedná se o extravagantní prvky, se kterými si můžete krásně vyhrát.

 

Kontakt

Hledáte profesionální vizážistku? Chtěli by jste nalíčit na focení, na svatbu, na ples, na obchodní večeři a další příležitosti?

Potřebujete poradit s líčením, s problematickou pletí, s vhodnou kosmetikou k vašemu typu pleti?

Potřebujete účes na výjimečné události?

Neváhejte, kontaktujte mě.

Michaela Kotková
+420 773 646 121
mk@michaelakotkova.cz