Zdravá pleť nebo drahý make-up?

Autor: 10.12.2018 péče o pleť

Dnes bych chtěla poukázat na téma, se kterým se setkávám stále častěji. Jelikož se pohybuji na parfumeriích po celé Moravě, mám poměrně mnoho zkušeností s českou zákaznicí, která si přijde nakoupit luxusní kosmetiku.

Proč právě tohle téma?

Sama jsem velmi překvapená faktem, že české ženy stále kladou větší důraz na drahou dekorativní kosmetiku než na kvalitní péči o pleť. Přitom ve světě je trend opačný. Proč tomu tak je? Jsme schopné utratit peníze za drahý make-up, ale v zásadě se neumíme starat správně o naši pleť. Máme snad pocit, že drahý značkový make-up vše zachrání?

Při své praxi make-up artistky a poradkyně v péči o pleť jsem se setkala už s mnoha ženami různých věkových kategorií. Jelikož pracuji většinou s luxusní kosmetikou, která se prodává na parfumeriích, setkávám se tedy spíše s ženami vyššího věku. Nicméně i mladé generace žen stále nedbají tolik na prevenci, jako spíš kladou důraz na okamžitý efekt krásné pleti. Bohužel většinou tento okamžitý efekt je velmi pomíjivý a je daleko lepší o pleť pečovat dlouhodobě, než věřit chvilkovým zázrakům.

Make-up a dekorativní kosmetiku opravdu miluji a myslím si, že k ženě prostě patří zkrášlování a vůbec starání se o sebe. Dle mého názoru by to tak prostě být mělo. Jsme stále ženy, a proto bychom se k sobě měly chovat hezky a dávat tuto péči najevo i svému tělu.  Všeobecně se řídím heslem, že v jednoduchosti je krása, a proto mám velmi ráda jemný make-up, který nám spíše pomůže zvýraznit naše přednosti, než upoutá pozornost na naše nedokonalosti. Kvalitním make-upem opravdu můžeme dotvořit celkový styling a vůbec prezentaci naší osobnosti velmi efektivně a jednoduše. Nesouhlasím ovšem s tím, že žena preferuje pouze make-up před kvalitní péčí o pleť.

Pro mě je základem krásná a zdravá pleť. Pokud se o pleť nestaráte a každý den neděláte rituál odličování a následné péče o pleť, žádný make-up, make-up artista nebo velká vrstva make-upu vás prostě nezachrání, až budete potřebovat být dokonalá na nějakou pro vás důležitou událost.

Takže prevence je v tuto chvíli na místě. Raději se zajímejte o vaši pleť (kůže jako nejcennější orgán), protože ona vám to hlavně ve vyšším věku stonásobně vrátí.

Je pravda, že luxusní péči na parfumeriích si nemůžou dovolit všichni a ani neříkám, že tohle je jediná cesta. Vytvořit si návyk můžete i s levnější kosmetikou, která bude vhodná pro vaši pleť. Někdy je ale lepší jednorázově zainvestovat do kvality než doma shromažďovat kvantitu levnější kosmetiky, to platí i o dekorativní kosmetice. Ženy ve vyšším věku si můžou dovolit drahou kosmetiku pořídit jednodušeji, ale pokud se žena celý život o svou pleť nestará, tak ji nezachrání ani ten nejdražší krém.

Takže milé dámy, věřím, že jsem vás tímto článkem trochu nasměrovala na prevenci a péči o pleť jako takovou. A vy budete klást větší důraz na rituál odličování a následné péče, vhodně zvolené k vaší pleti a věku, než na zbytečné vyhazování peněz za drahou dekorativní kosmetiku, která vám tolik nepomůže jako dobře zvolený kvalitní krém.

 

Pokud vás zajímá samotná péče o pleť, přečtěte si také http://www.michaelakotkova.cz/podzimni-pece-o-plet/.

 

Krásný večer všem,

Míša

Kontakt

Hledáte profesionální vizážistku? Chtěli by jste nalíčit na focení, na svatbu, na ples, na obchodní večeři a další příležitosti?

Potřebujete poradit s líčením, s problematickou pletí, s vhodnou kosmetikou k vašemu typu pleti?

Potřebujete účes na výjimečné události?

Neváhejte, kontaktujte mě.

Michaela Kotková
+420 773 646 121
mk@michaelakotkova.cz